Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tarot

Tarot je soubor karet užívaných k věštění a předpovídání štěstí. Pomáhá dotazujícímu se člověku učinit správnou volbu, objasnit jeho současnou situaci a pomáhá v obtížných situacích určit správný směr cesty. V neposlední řadě poskytuje užitečné odpovědi ohledně budoucnosti.

Tarot se skládá ze 78 karet, které se dělí na Velkou a Malou arkánu. Velká arkána obsahuje 22 trumfů neboli klíčů. Malá arkána zahrnuje zbývajících 56 karet nazývaných oka.

K vytvoření tarotu posloužila standardní souprava 40 karet - deset od každé barvy, která byla nahrazena 21 trumfy a Bláznem nebo žolíkem a čtyřmi dvorními kartami - pážetem, rytířem, královnou a králem od každé barvy. Tak vznikla sestava 78 tarotových karet, které se používají dodnes. 

 

 

Taroty se používali již v 15. století v Itálii, kdy si bohatí aristokrati nechávali navrhnout vlastní soupravu karet od nejlepších malířů miniatur. Karty se používaly ke hře i věštění.

Nejstarší dochované tarotové soupravy pocházejí z let 1420 - 1450 z Itálie. Říkalo se jim Tarocchi. O používání Tarocchi k věštění napsal v roce 1781 okultista a svobodný zednář Antoine Court de Gebelin, který zastával názor, že karty pocházejí z Egypta, kde je používali kněží. Byl také přesvědčen, že Velká arkána tarotu vznikla zkrácením Thovtovy knihy - legendárního díla egyptského boha Thovta, která přežila zničení velké alexandrijské knihovny a byla zakomponována do Tarotu.

 

 
 


Poslední fotografie


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 24712
Měsíc: 2173
Den: 53